Jak správně vybrat robotickou sekačku podle výbavy, parametrů a funkcí

Chtěli byste také mít vždy upravený trávník na své zahradě? Sekání trávy je pro Vás časově náročné, nebaví Vás nebo nevíte, kam stále odvážet posekanou trávu? Můžete si pořídit robotickou sekačku, která za Vás tyto činnosti vyřeší.

Jak správně volit robotickou sekačku na základě technických specifikací a parametrů může být mnohdy obtížné. Níže uvádíme základní doporučení a některé rady pro správný výběr Vaší nové robotické sekačky. Pokud si s výběrem nejste jistí, doporučejeme obrátit se na autorizovaného prodejce, který Vám s výběrem poradí a doporuručí optimální způsob instalace.

Robotická sekačka je navržená a vyrobená pro automatické sekání trávy v zahradách kdykoli během dne i v noci. Toto zařízení je malé, kompaktní, tiché a snadno přenosné.

 

Jak správně zvolit robotickou sekačku podle velikosti sekané travní plochy

Pro výběr optimální robotické sekačky je hlavním a zásadním kritériem celková sečená plocha zahrady. Je třeba vzít v úvahu stárnutí baterie, složitosti zahradní plochy nebo rychle rostoucí trávu díky závlaze. Sekačky TECHline již uvádějí maximální doporučenou plochu včetně -20% ponížení, robotická sekačka bude tedy bezvadně pracovat na travní ploše po mnoho let a vyvarujete se tím neposekanému trávníku nebo dodatečným investicím do nové baterie. Robotické sekačky TECHline nabízí nejrozsáhlejší nabídku 23 modelů s doporučenou plochou sečení od 200 m2 až do neuvěřitelných 20 000 m2.
 
 
Jak správně zvolit robotickou sekačku - typy robotických sekaček podle pracovní metody
 
TECHline nabízí dva typy robotických sekaček - poloautomatické a plně automatické. Poloautomatické robotické sekačky je třeba nabíjet ručně, nemusíte ovšem díky unikátní technologii ZSC senzorů instalovat obvodový vodič. Automatické robotické sekačky pracují plně automatizovaně na základě určených pracovních cyklů včetně využití všech inovativních způsobů řízení - ZSC Connect, spirálovité sečení, +Infiniti systém, Smart asistent, AMICO a další. Jednotlivé varianty mají především mnoho výhod, záleží na Vás, jaké požadavky na Vašeho robota budete mít.
 
 
https://orbitvu.co/share/UEPTUnMYWAuwX5D8BDxG3g/still/view?height=277&ma...) no-repeat center center transparent;width: 400px;height: 277px;"> 
https://orbitvu.co/share/eqE5hPLbXny2EmAyqV7H2W/still/view?height=277&ma...) no-repeat center center transparent;width: 400px;height: 277px;"> 
 
 
Jak správně zvolit robotickou sekačku podle pracovní oblasti
 
Tato hodnota určuje maximální počet oblastí, které robot dokáže spravovat. V závislosti na různých charakteristikách povrchu určeného k sekání může být robotická sekačka naprogramována tak, aby pracovala na více plochách: jedné hlavní a více plochách vedlejších (na základě parametrů jednotlivých modelů).
Hlavní plocha je obvykle plochou nějvětší, na této ploše je doporučené umístit dokovací stanici.
Vedlejší plocha je definována jako plocha trávníku, která je spojena s hlavní částí pasáží, která není pro robota snadno dosažitelná. Vedlejší plochy umí obhospodařovat všechny automatické robotické sekačky TECHline.
Uzavřená plocha je taková plocha, kterou není sekačka schopna automaticky dosáhnout, tato plocha bude spravována individuálně. Robotické automatické sekačky TECHline umí také spravovat uzavřenou plochu.
Na trhu naleznete nespočet robotických sekaček, které neumí pracovat na různých typech ploch, trávník je poté neposekaný a nevzhledný, sekačka pracuje na základě náhodného sečení. Oproti tomu všechny modely robotických sekaček TECHline umí pracovat na všech typech travních ploch, zvolte tedy raději jistotu posekaného trávníku.
 
 
 
Jak správně zvolit robotickou sekačku podle maximálního povoleného svahu zahrady
 
Tato hodnota určuje maximální sklon trávníku, který může robot zvládnout. U robotické sekačky se setkáte se třemi hodnotami svahovitosti terénu - maximální přípustný svah, maximální svah a svah na vnějším okraji nebo u obvodového vodiče. Danou hodnotu nalezne vždy u každého modelu robotické sekačky.
 
Maximální přípustný svah - je maximální sklon, ve kterém může robot bezpečně pracovat na suchém povrchu s pravidelným povrchem trávníku bez nebezpečí klouzání a prokluzu kol. V zásadě se doporučuje nepřekračovat "maximální" hodnotu. Pokud je robot instalován v oblastech se svahy vyššími, než je tato hodnota (nižší než "přípustný"), důrazně se doporučuje ověřit správnou funkci robota v těchto oblastech a vyhodnotit potřebu instalace speciálního příslušenství (různé typy kol).
 
Maximální svah - je  maximální sklon pro robota ve standardní konfiguraci.
 
Svah na vnějším okraji nebo u obvodového vodiče - je maximální povolený sklon v blízkosti vnějšího okraje trávníku nebo v blízkosti kabelu.
 
 
 
Jak správně zvolit robotickou sekačku podle průměrného pracovního času
 
Pracovní čas je maximální doba, po kterou robot může pracovat bez nabíjení během jednoho cyklu baterie. Hodnota je ovlivněna věkem baterie a opotřebením robota. Robotické sekačky TECHline nabízejí díky velice kvalitním a výkonným Li-Ion bateriím nejdelší sekací časy mezi robotickými sekačkami. Z dlouhodobého hlediska doporučujeme volit robotické sekačky s výkonnými bateriemi, předejdete tím častým nákupům nové baterie.
 
 
Jak správně zvolit robotickou sekačku podle průměrného času nabíjení
 
Průměrný čas nabíjení je maximální doba, za kterou se musí robot zcela nabít, pokud má prázdnou baterii. Hodnota může být ovlivněna věkem baterie a integritou dobíjecího obvodu. Sekačky TECHline mají silné nabíjecí zdroje, dobíjecí časy jsou velice krátké a sekačka může jít opět brzy pracovat.
 
 
Jak správně zvolit robotickou sekačku podle typu trávníku
 
Robotické sekačky TECHline dokáží pracovat na téměř jekékoliv travní ploše. Typ travní plochy může být houževnatý, silný, hustý nebo naopak jemný, nepravidelný. Sekačky jsou vybaveny bezkomutátorovými motory a silnými LI-Ion bateriemi. V kombinaci s pevným 4 nebo 6 bodovým hvězdicovým pevným čepelovým nožem si dokáží poradit na jekékoliv zahradě.
 
 
Jak správně zvolit robotickou sekačku podle typu čepele sekacího nože
 
Zásadní výhodou robotických sekaček TECHline jsou pevné nerezové nože. Tento systém je ověřený a velice podobný systému sečení rotačních sekaček. 4 bodové nebo 6 bodové pevné nože z 1mm silného nerezové oceli jsou tou nejlepší volbou při výběru sekacího systému. Jsou velice pevné a trvanlivé, nepodléhají rychlému otupení jako jiné systémy sečení (žiletkové nože). V případě nárazu na překážku je možné je dále používat a odpadá vám nutnost nákupu nového nože nebo výměna žiletkových nožů. Tento typ nože můžete používat několik sekacích sezón, vždy postačuje pouze nabroušení nože v rámci zimního servisu.
     
 
 
Jak správně zvolit robotickou sekačku podle připojení robota - aplikace
 
Veškeré robotické sekačky řady TECHline mají vlastní aplikaci s atraktivním grafickým designem. Aplikace má plnou českou lokalizaci, robotické sekačky mají také českou lokalizaci. Robot i aplikace s Vámi komunikuje v českém jazyce, nemusíte mít žádobavy, že by jste se robotem nedomluvili. Mnoho robotů na trhu nemá aplikaci na ovládání robota, mnoho z nich ji nemá v českém jazyce. Komunikace s robotem je pak náročná. Doporučujeme tedy roboty s češtinou a aplikací v základní nabídce. Vyžadujte robota s češtinou.
      
 
 
 
Jak správně zvolit robotickou sekačku podle připojení robota - aplikace a konektivita GSM
 
Robotické sekačky nabízejí mnoho možností a variant volitelných funkcí. Doporučujeme vybírat robota podle Vašich požadavků, robotická sekačka TECHline se jim umí přizpůsobit.
 
Modul ZCS Connect: Pro připojení robota a interakci s ním, a to kdekoliv a kdykoliv. Toto nové zařízení označené ZCS umožňuje připojení a komunikaci s robotem, a to kdekoliv a kdykoliv (pomocí vašeho chytrého telefonu či tabletu). Pomocí aplikace je možné nastavovat časové profily robota, ověřovat místo (geolokalizace), izolovat a nebo zpracovávat konkrétní části zahrady (Go Away), sledovat stav robota a přijímat upozornění, když se dostane ze zahrady (alarm geo-oplocení,pokročilý systém bránící krádežím). Díky funkcím Go Home a Work Now je možné zadat pokyn k návratu do dobíjecí stanice a k práci na zahradě.
 
Sekací systém SDM: Nový satelitní navigační systém vycházející z pokročilých algoritmů, který ukládá do robota právě posekané plochy. Robot vytváří virtuální mapy a seká na dlouho nesekaných plochách déle, čímž zajišťuje úsporu času a vyšší efektivitu.
 
Spirálovitý sekací systém: Robotická sekačka je schopna rozeznat přítomnost vyšší a nebo hustší trávy v jedné části zahrady a když to uzná za vhodné, může automaticky aktivovat spirálový pohyb za účelem dosažení dokonalého výsledného vzhledu trávníku. Spirálový pohyb je aktivován také v případě, že obsluha stiskla ovládací prvek “ENTER”, zatímco robotická sekačka provádí sekání.
 
 
Dešťový senzor: Zaznamenává výskyt deště a aktivuje návrat robotické sekačky do nabíjecí stanice. Sekačka tedy nezanechává stopy v trávě, neprokluzue a nepoškozuje trávník, neznečistí se. V sekání pokračuje po dešti.
 
Senzor Úsporného Režimu: Pro rozpoznávání posekaných ploch a zkrácení pracovních dob ve prospěch trávníku a za účelem nižšího opotřebení robota. jakmile robotická sekačka po dobu 30 minut nezaznamená vzrostlou trávu, která má být sekána, tuto skutečnst vyhodnotí a navrací se do dokovací stanice.
 
Přijímač bluetooth: Pro přenos softwarových aktualizací z chytrého telefonu / tabletu do robota a pro používání aplikace ze systému iOS a Android.
 
SMART ASSISTANT: Novinka: Modely vybavené ZCS Connect umí komunikovat s uživatelem díky nové funkci SMART ASISTENT (Apple Siri, Google Home a Amazon Alexa). Funkce SMART ASISTENT umožňuje odesílat hlasové příkazy, žádat o informace týkající se fungování robota stejně jako pracovní statistiky.
 
+ INFINITYSYSTEM: Inovativní navigační systém, který umožňuje několika robotům spravovat současně společnou oblast inteligentním a integrovaným způsobem. Prostřednictvím cloudových technologií a ZCS Connect vytváří neustále sdílenou virtuální mapu oblasti, která má být sekána. Sdílená mapa umožňuje robotům znát již posekané mikro oblasti - optimalizuje pracovní dobu, aniž by zanedbávala jakoukoli oblast a to s maximální přesností. Roboti vybavené + INFINITY SYSTEM se dokážou znovu nastavit tak, aby pracovali v oblastech, které časem zvětšily svůj povrch. Vnějši plochy, které se stanou „yardy“, lze spravovat v perfektní kombinaci se všemi ostatními zelenými prostory. Systém + INFINITYSYSTEM se doporučuje pro údržbu středních / velkých prostor až po velmi velké plochy, jako jsou sportovní hřiště, letiště a golfová hřiště.
 
AMICO: Robotický přítel všech zvířat, který respektuje jejich potřebu prostoru. AMICO je nová technologie nesoucí logo ZCS, která zaručuje provoz robota v bezpečné vzdálenosti od domácích zvířat až do automatického vypnutí čepele. Mikročip, který komunikuje s robotem, je umístěn na obojku malého i velkého zvířete, a nebo na zádech v případě želvy. AMICO je neškodný a bezpečný.
 
 
Jak správně zvolit robotickou sekačku podle typy povrchu
 
Robotickým sekačkám TECHline nazáleží na tom, zda je vaše zahrada rovinatější nebo kopcovitá. Robotické sekačky TECHline nabízejí nejširší řadu robotických sekaček, které se přizpůsobí téměř jakékoliv zahradě. Vhodný model je možné konzultovat s odborným autorizopvaným prodejcem.
 
 
 
Bezpečnostní výbava
 
V případě robotických sekaček TECHline nemusíte mít obavy o bezpečnost, sekačky jsou vybaveny těmito bezpečnostními prvky:
1. Nárazník - v případě nárazu do pevného předmětu s výškou přesahující 10 cm dojde k aktivaci nárazového senzoru a robotická
sekačka zablokuje pohyb v daném směru a vrátí se zpět, aby se vyhnula překážce.
2. Sklonoměr - v případě, že robotická sekačka pracuje na ploše se sklonem převyšujícím hodnoty uvedené ve svých technických údajích, nebo v případě svého převrácení robotická sekačka zastaví sekací nůž.
3. Vypínač nouzového zastavení - nachází se na ovládacím panelu a je označen nápisem STOP. Je větších rozměrů než ostatní ovládací prvky, které se nacházejí na ovládací klávesnici. Stisknutím tohoto tlačítka během činnosti dojde k bezprostřednímu zastavení robotické sekačky a k zablokování nože v průběhu 2 sekund.
4. Ochrana před přehřátím motorů - každý motor (nůž a kola) je během činnosti nepřetržitě monitorován v každé situaci, která může vést k přehřátí. V případě, že dojde k výskytu více proudu v motoru kol, robotická sekačka provede pokusy o pohyb v opačném směru. V případě přetrvávání nadproudu dojde k zastavení robotické sekačky a k signalizaci chyby. Když dojde k výskytu nadproudu v motoru nože, existují dva rozsahy zásahu. Pokud parametry spadají do prvního rozsahu, robotická sekačka provede manévry za účelem odstranění ucpání sekacího nože. Když se hodnota nadproudu nachází pod ochranným rozsahem, dojde k zásahu robotické sekačky a k signalizaci chyby motoru.
5. Senzor absence signálu - v případě absence signálu na obvodovém kabelu dojde automaticky k zastavení robotické sekačky.
 
 

© 2018 - 2023